Sopockie Towarzystwo Ergo Hestia SA

Oddział w Olsztynie

10-536 Olsztyn, ul. Mrongowiusza 10A

Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Pierwszy w historii teledysk z wokalistą w egzoszkielecie

2015-11-17 10:33:17 (ost. akt: 2016-05-29 15:53:48)

Tomek „Kowal” Kowalski zwycięzca IV edycji Must be the Music sprostał kolejnemu wyzwaniu – jako pierwszy człowiek nagrał teledysk w egzoszkielecie! Klip do piosenki ”Na końcu drogi” zapowiada jego solową płytę, która ukaże się za kilka miesięcy.

Pierwszy w historii teledysk z wokalistą w egzoszkielecie
Od kilku miesięcy Tomek „Kowal” Kowalski uczestniczy w intensywnym programie rehabilitacji prowadzonym przez Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym (CPOP) współpracującym z ERGO Hestią – ubezpieczycielem sprawcy wypadku, w którym Tomek został poszkodowany. Dzięki swojej determinacji oraz zastosowaniu nowoczesnych metod rehabilitacyjnych takich jak min. terapia w egzoszkielecie, w niewiele ponad rok od wypadku powraca do sprawności fizycznej oraz do śpiewania – swojej życiowej pasji.

http://m.nurkowa.wm.pl/2015/11/orig/tomek-kowalski-wstaje-w-egzoszkielecie-m-1057.jpg

Pod koniec lipca tego roku „Kowal” zaśpiewał dla swoich fanów na największym festiwalu w Polsce ”Przystanek Woodstock”. Kolejnym krokiem było nagranie teledysku do piosenki „Na końcu drogi” zapowiadającej solową płytę Tomka, która ukaże się w pierwszych miesiącach 2016 roku.

http://m.nurkowa.wm.pl/2015/11/orig/tomek-kowalski-ma-wyzwanie-1055.jpg

Podczas nagrania Tomek dał z siebie wszystko i przy wsparciu fizjoterapeutów CPOP przygotował materiał nawiązujący do jego osobistej historii. Zdjęcia do teledysku zrealizowano we Wrocławiu i w Trzebnicy, niedaleko miejsca, w którym wydarzył się jego wypadek w czerwcu 2014 roku.

http://m.nurkowa.wm.pl/2015/11/orig/egzoszkielet-1054.jpg

Już teraz w serwisie YouTube można zobaczyć materiał making of z prac nad teledyskiem. Premiera teledysku odbyła się 5 listopada (czwartek)
w serwisach YouTube, Muzyka.Onet, FB Must Be The Music, RMF.FM, RMFon.Kiedy ponad rok temu Tomek Kowalski, wokalista i zwycięzca programu Must be the Music, uległ poważnemu wypadkowi, niewiele osób dawało mu szansę na powrót do normalnego życia. Przez kilka tygodni leżał w śpiączce. Doznał poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego i jest sparaliżowany od pasa w dół.

Tomek od samego początku był bardzo mocno zdeterminowany, żeby odzyskać sprawność. Marzył o powrocie na scenę i grze w piłkę z synem, dlatego kiedy dostał propozycję rehabilitacji w Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym (CPOP) współpracującym z ERGO Hestią, nie zastanawiał się długo nad jej przyjęciem.

Dziś Tomek jest uznawany za jednego z ambasadorów rehabilitacji w Polsce – swoje postępy w powrocie do sprawności od kilku miesięcy dokumentuje na blogu www.mamwyzwanie.pl, mobilizując do działania innych poszkodowanych.

Od tego roku podopieczni CPOP mają do dyspozycji jedno z najnowocześniejszych urządzeń rehabilitacyjnych – egzoszkielet EKSO. Dzięki temu sprzętowi poszkodowani w wypadkach mają szansę na jeszcze skuteczniejszą rehabilitację


Informacje o Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym

Utworzenie Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym w 2009 r. było milowym krokiem w zarządzania procesem likwidacji szkód osobowych w Polsce. ERGO Hestia jako pierwszy ubezpieczyciel w kraju postanowiła inaczej opiekować się ofiarami wypadków, przypominając tym samym o sensie ubezpieczeń, jakim poza wypłatą odszkodowań, jest zobowiązanie do naprawienia szkody.

Oprócz rekompensaty finansowej, zdecydowała się oferować poszkodowanym również nadzieję i perspektywy na nowe życie po wypadku proponując kompleksowe i zindywidualizowane programy rehabilitacyjne pozwalające na powrót do aktywności fizycznej, społecznej i zawodowej. Takie podejście opiera się na relacji win-win, w której wszystkie zaangażowane strony odnoszą korzyści: Poszkodowani, ponieważ wracają do zdrowia i stają się samodzielni oraz ubezpieczyciel, ponieważ osobom niezależnym prywatnie i zawodowo może wypłacać niższą rentę. Dodatkowo zyskuje na tym społeczeństwo.

Zespół CPOP tworzy 6 pracowników Centrum i 7 nienależnych ekspertów ds. pomocy osobom poszkodowanym. Eksperci CPOP to w większości licencjonowani psycholodzy, z doświadczeniem z zakresu coachingu, pedagogiki, doradztwa zawodowego, ratownictwa medycznego i pracy w placówkach socjalnych oraz
w organizacjach pozarządowych. Są pierwszym kontaktem dla poszkodowanych
i pełnią rolę dedykowanych opiekunów koordynując całość procesu rehabilitacji.
W zakresie pomocy medycznej, Centrum współpracuje z renomowanymi klinikami na ternie całego kraju: Rehasport Clinic, NeuroSana i Fabryka Zdrowia.